Cienie pod oczami

     
    Polecane zabiegi:  
   

Cienie i "sińce" pod oczami postarzają i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Problem ten dotyczy wielu osób niezależnie od płci i wieku.

Zmiany tego typu mogą występować już w okresie młodości i stanowić przypadłość dziedziczną. Terapia zmian tego typu jest trudna. Zwykle musi trwać minimum kilka tygodni.

Wyróżniamy 2 główne typy cieni pod oczami:

  • naczyniowe
  • barwnikowe

Cienie naczyniowe spowodowane są widocznymi przez zbyt cienką skórę właściwą drobnymi naczyniami żylnymi. Poprawa jakości i gęstości skóry poprzez jej biorewitalizację zmniejsza te dolegliwości. Rozwiązuje również problem zmarszczek i wiotkości skóry pod oczami. Kontynuację zabiegów prowadzonych w gabinecie stanowi pielęgnacja domowa przy użyciu produktów zawierających witaminę K, substancje przeciwzmarszczkowe, środków optycznie rozjaśniających cienie, odbijających światło.

Cienie o podłożu barwnikowym są spowodowane nagromadzeniem ciemnego barwnika, który jest widoczny w naskórku dolnej powieki i pod nią. Rozwiązaniem są zabiegi rozjaśniające oraz odpowiednio dobrane dermokosmetyki podtrzymujące efekty zabiegów medycznych wykonywanych w gabinecie.


 
     
   
 
Copyright © NZOZ Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno Wenerelogiczna "Sanoderm" , All Rights Reserved