Dłonie - odmładzanie

     
    Polecane zabiegi:  
   

Zadbane dłonie są bardzo ważnym elementem naszego wizerunku, dlatego coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się pacjenci zainteresowani zabiegami odmładzającymi, poprawiającymi wygląd skóry rąk. Dłonie starzeją się przecież równie szybko jak twarz, a na co dzień poświęcamy im zdecydowanie mniej uwagi.

Z wiekiem skóra dłoni szybciej niż w pozostałych okolicach traci sprężystość, jędrność, staje się cienka. Następuje zanik mięśni i podskórnej tkanki tłuszczowej, co powoduje, że przez skórę prześwitują naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza, a dłonie wyglądają na wychudzone. Oprócz tego, dłonie w większym stopniu niż inne części ciała eksponowane są przez cały rok bez odpowiedniego zabezpieczenia na światło słoneczne. Do objawów fotostarzenia w obrębie skóry rąk należą m.in. plamy soczewicowate i rogowacenie posłoneczne, widoczne jako żółtawe bądź brązowe przebawienia. Ponadto dłonie są najbardziej narażone na zewnętrzne czynniki środowiskowe (różnice temperatur, wiatr, detergenty stosowane w gospodarstwie domowym, niewłaściwa pielęgnacja itp.) oraz zawodowe (kontakt ze środkami chemicznymi, drażniącymi itp.) przyspieszające fizjologiczny, związany z wiekiem proces starzenia się skóry.

Najbardziej widoczne problemy starzejących się dłoni, które poddają się leczeniu:

  • utrata elastyczności i jędrności skóry
  • spadek nawilżenia tkanek
  • plamy i nierówności kolorytu skóry
  • nadmierne rogowacenie skóry
  • utrata objętości tkanek (kościste ręce)

Leczenie dłoni nie jest łatwe, ponieważ skóra w tej okolicy ze względu na odmienną budowę anatomiczną jest bardziej wrażliwa na czynniki uszkadzające niż np. skóra twarzy, wolniej też następuje jej regeneracja, szczególnie u osób starszych. Nie wszystkie zbiegi odmładzające, które stosuje się w obrębie twarzy, można wykonywać na dłoniach. Do niedawna niedostępne były nieinwazyjne techniki, które umożliwiałyby skuteczną poprawę wyglądu dłoni. Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej do dyspozycji lekarzy jest wiele metod - niektóre z nich opracowano specjalnie z myślą o dłoniach, inne stanowią pewne modyfikacje zabiegów wykonywanych również w obrębie innych rejonów ciała.

Podczas konsultacji, w zależności od stanu dłoni i oczekiwań pacjenta, lekarz proponuje ustalony indywidualnie sposób postępowania. Najlepsze efekty estetyczne możemy osiągnąć, łącząc ze sobą różnego rodzaju zabiegi.

W ostatnich latach ilość zabiegów wykonywanych w obrębie skóry rąk ciągle wzrasta w związku z rozwojem tendencji do kompleksowej dbałości o całe ciało.

Efekty przed i po zastosowaniu zabiegów laserem Fraxel


 
     
   
 
Copyright © NZOZ Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno Wenerelogiczna "Sanoderm" , All Rights Reserved