Rozstępy

     
    Na rozstępy polecamy następujące zabiegi:  
   

Rozstępy są rodzajem blizn, będących linijnymi pasmami scieńczałej, pomarszczonej skóry. Rozstępy w początkowej fazie są czerwonawe lub sinoczerwone, z czasem ich barwa zmienia się na perłowobiałą, stają się pomarszczone i zapadnięte.

Przyczyna powstawania rozstępów nie została dokładnie wyjaśniona, choć wiadomo, że w ich obrębie dochodzi do zaburzeń architektury włókien kolagenowych i elastycznych. Mogą występować u obu płci, ale częściej dotyczą kobiet.

Na ogół rozwijają się w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia, podczas szybkich zmian masy ciała, u osób ze schorzeniami endokrynologicznymi lub zażywających leki sterydowe.

Rozstępy mają charakterystyczną lokalizację i typowy kierunek przebiegu - na ogół występują na pośladkach, udach, na brzuchu, piersiach, w okolicach barków.

Leczenie rozstępów na ogół wymaga stosowania terapii łączonych i jest czasochłonne, jednak dzięki wprowadzeniu nowoczesnych laserowych technik medycyny estetycznej, obecnie możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych efektów kosmetycznych nie tylko na etapie rozstępów świeżych - czerwonych, ale również jeśli terapię rozpoczyna się u pacjenta z rozstępami perłowymi, które powstały kilka lat wcześniej.

Efekty przed i po zastosowaniu zabiegów laserem Fraxel


 
     
   
 
Copyright © NZOZ Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno Wenerelogiczna "Sanoderm" , All Rights Reserved