VPL ULTRA

 
 
   
   

Urządzenie oparte na technologii VPL (Variable Pulsed Light) do trwałej redukcji owłosienia oraz fotoodmładzania skóry.

System Energist ULTRA został zaprojektowany tak, by zapewnić moc i elastyczność niezbędną do uzyskania najlepszych rezultatów.
Urządzenie wyposażone jest w komputer z kolorowym monitorem dotykowym. Użytkownik ma możliwość szybkiego oraz łatwego przełączania pomiędzy 840 różnymi kombinacjami ustawień impulsów i energii. Gęstość energii na wyjściu przekracza 50 J/cm2.

Urządzenie Energist ULTRA, wykonane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości, jest przeznaczone do przeprowadzania skutecznych zabiegów:
- trwałej redukcji owłosienia
- odmładzania skóry - redukując oznaki starzenia i uszkodzenia słoneczne
- zamykania naczynek i czerwonych plam naczyniowych
- przy terapii trądziku

Zasada działania
Technologia Variable Pulsed Light VPL, opracowana przez firmę Energist, stanowi najnowszą generację w dziedzinie wykorzystania światła pulsacyjnego do trwałego usuwania owłosienia oraz odmładzania skóry.
Tradycyjnie zabiegi wykorzystujące zjawisko selektywnej fototermolizy związane były z zastosowaniem laserów. Wraz z rozwojem technologii, badania wykazały, że źródła światła pulsacyjnego, a w szczególności Variable Pulsed LightT, stają się alternatywą dla laserów. Źródła światła pulsacyjnego to nielaserowe urządzenia, emitujące wiązki światła o szerokim spektrum. Wiązki te są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry.

Na każdy impuls wytwarzany przez urządzenie Energist ULTRA składa się sekwencja szybkich mikroimpulsów. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać lepszą absorpcję w wybranych warstwach skóry, minimalizując jednocześnie efekt podgrzania tkanek sąsiadujących. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów u osób z różnym fototypem skóry i o różnej strukturze włosów, w zakresie szerszym, niż to było dotychczas możliwe.

Przy zabiegach usuwania owłosienia, następuje pochłanianie światła przez melaninę zawartą we włosach. Włos podgrzewany jest do temperatury, która trwale hamuje jego wzrost.
Przy zabiegach odmładzania, właściwe struktury skóry pochłaniają emitowane światło i naprawiają zniszczenia spowodowane starzeniem się skóry oraz działaniem słońca. Zabiegi odmładzania mogą być przeprowadzane w celu poprawy określonych defektów skóry (zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia, trądzik) lub jako część długofalowego programu pielęgnacji skóry.
Energist ULTRA jest uważany za system nie powodujący praktycznie efektów ubocznych. Zabiegi z wykorzystaniem ULTRA są szybkie i bezpieczne, a sprawny układ chłodzenia aplikatora sprawia, że urządzenie nie wymaga okresów przestoju.

Siła korzyści
Dowiedziona skuteczność Variable Pulsed Light w usuwaniu owłosienia oraz fotoodmładzaniu sprawia, że gabinety na całym świecie stosujące tę metodę, obserwują wysokie zadowolenie swoich klientów.

Uniwersalność systemu Energist ULTRA, który przeznaczony jest zarówno do usuwania owłosienia, jak i zabiegów fotoodmładzania, redukuje koszty związane z potrzebą zakupu sprzętu jednego zastosowania.

Szybkie zabiegi oraz skuteczność przy różnych fototypach skóry i rodzajach owłosienia, rozszerzają bazę potencjalnych klientów.

Dzięki atrakcyjnemu i ergonomicznemu wyglądowi urządzenie Energist ULTRA sprawdza się nawet w niewielkich gabinetach.

VPL to sprawdzona, bezpieczna technologia, praktycznie bezbolesna, i w przeciwieństwie do wielu innych metod zabiegowych, nie opiera się na fizycznej ingerencji w skórę pacjenta. Nie powoduje niepożądanych efektów ubocznych, towarzyszących często innym metodom zabiegowym. Dzięki temu wzrasta zadowolenie klienta z wykonanego zabiegu.


 
   
 
Copyright © NZOZ Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno Wenerelogiczna "Sanoderm" , All Rights Reserved