Laser Fraxel re:store

 
 
   
   

INTELIGENTNY LASER DO ZABIEGÓW ODNOWY SKÓRY
Jako oryginalny system laserowy Fraxel, Fraxel re:store wyznaczył nowy standard dla zabiegów laserowych w medycynie estetycznej.
Fraxel re:store to laser o wysokiej skuteczności, bezpieczeństwie i przewidywalności, dostarczający rewolucyjne efekty zabiegowe dla wszystkich fototypów skóry, dla skóry twarzy i ciała, przy minimalnym zakłóceniu codziennego planu zajęć pacjenta. Technologia FraxelR pozwala bardzo precyzyjnie zaaplikować światło lasera do skóry, dzięki inteligentnemu systemowi monitorowania i kontroli dawki energii.

Podczas stosowania lasera Fraxel powstaje milion mikroskopijnej wielkości uszkodzeń w skórze, co odpowiada 25-30% jej powierzchni.
Pozostała tkanka uczestniczy aktywnie w procesach szybkiej odnowy. Odnowa pełnej grubości naskórka nastepuje już w ciągu 24 godzin. Podczas gojenia zdenaturowanej tkanki w obrebie skóry powstają nowe włókna kolagenowe w ciągu tygodni do miesiecy. Obumarłe fragmenty komórek skóry i komórek barwnikowych z obszaru naskórka i skóry właściwej wydzielane są na jej powierzchnie w ciągu 5 dni, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi.

 
 
   
   

Stosując laser Fraxel re:store, będący jedynym urządzeniem monitorującym przebieg aplikacji, podczas jednego zabiegu leczeniu poddawane jest od 10% do 48% powierzchni skóry. Zmienna wielkość punktu aplikacji zapewnia jeszcze większą skuteczność, wyzwalając największą odbudowę włókien kolagenowych dla każdej energii impulsu.


ZALETY LASERA Fraxel re:store

PRECYZJA

Możliwość dokładnego ustawienia głębokości penetracji oraz pokrycia energią laserową.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Każda z wiązek lasera jest lokalizowana indywidualnie. Zakres i głębokość penetracji są stałe i powtarzalne. Wysokiej klasy unikalny laser światłowodowy erbowy dostarcza idealną pod względem optycznym wiązkę.

ERGONOMIA
Lekki aplikator systemu laserowego Fraxel re:store z łatwością prześlizguje się po skórze, dostosowując aplikowaną wiązkę laserową do szybkości przesuwu. Czas zabiegu ulega skróceniu, a pacjent odczuwa większy komfort.


BEZPIECZEŃSTWO
Aplikacja lasera Fraxel re:store następuje jedynie podczas przesuwania aplikatora wraz z końcówką zabiegową po skórze. Fale o długości 1550 nm, wytwarzane przez laser Fraxel re:store i znajdujące się w środkowym zakresie widma fal podczerwonych są skierowane do tkanek o dużej zawartości wody, znajdujących się w obrębie naskórka i skóry właściwej. Nienaruszona pozostaje natomiast warstwa rogowa naskórka. Badania potwierdziły, że fale o długości 1550 nm posiadają optymalny współczynnik pochłaniania, umożliwiający skuteczne dostarczanie energii na maksymalną głębokość.

Fraxel re:store JEDNO URZĄDZENIE, WIELE MOŻLIWOŚCI
Zastosowania kliniczne lasera Fraxel re:store
» Blizny trądzikowe
» Resurfacing skóry
» Koagulacja tkanek miękkich
» Melanoderma (melasma)
» Zmiany barwnikowe
» Zmarszczki okolicy oczu
» Blizny pooperacyjne
» Rogowacenie starcze (actinic keratosis)

Laser Fraxel re:store wykazuje znaczną wszechstronność w leczeniu wielu nieprawidłowości, w odniesieniu do różnych typów skóry i obszarów leczenia oraz zapewnia przewidywalną odnowę naskórka podczas każdego zabiegu. Oznacza to, że prawie wszyscy pacjenci odczują natychmiastową poprawę stanu skóry. Proces odbudowy włókien kolagenowych powoduje, że wynik leczenia nasila się w ciągu tygodni i miesięcy po zabiegu. Potwierdzone na całym świecie bezpieczeństwo stosowania. Posiada rejestrację FDA i certyfikat CE.

Co to jest terapia laserem Fraxel?
Do tej pory wszystkie (konwencjonalne) zabiegi laserowe dawały dobre wyniki kosztem jednak znacznych efektów ubocznych, ryzyka, oraz długiego czasu gojenia
i powrotu do zdrowia. Zabiegi laserem Fraxel to innowacyjna technologia oferująca najlepsze cechy dotychczasowych systemów - doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia.

Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera Fraxel?
W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko
i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko,
a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser Fraxel jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

Ilu zabiegów potrzeba?
Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera Fraxel pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach.

Na jakie powierzchnie można stosować laseroterapię Fraxel?
Fraxel może być stosowany wszędzie na całym ciele, tam gdzie może być stosowana dermabrazja. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.

Czy zabiegi Fraxel są bezpieczne?
Technologia Fraxel została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

Czy zabiegi laserem Fraxel są bolesne?
Zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą.
W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe.

Jak długo trwa każda sesja zabiegu?
Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko następuje powrót do normalnego trybu życia?
Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać "opalony" odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze.

Kiedy będą widoczne efekty?
Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest "wymodelowanie" włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel są trwałe?
Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią Fraxel są trwałe; jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Fraxel Laser "cofa wskazówki zegara", ale nie sprawi, że zegar stanie.


Efekty przed i po zastosowaniu zabiegów laserem Fraxel
 
   
 
Copyright © NZOZ Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno Wenerelogiczna "Sanoderm" , All Rights Reserved