Peelingi medyczne / Dermostymulacja chemiczna

 
 
   
   

Dermostymulacja chemiczna stanowi procedurę medyczną, która polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry przy użyciu kwasów organicznych. Przeprowadza się ją w celu poprawy kondycji skóry poprzez usunięcie obumarłych komórek warstwy rogowej naskórka, stymulacji procesów odnowy oraz remodelingu skóry.

Preparaty stosowane do peelingów medycznych przez lekarzy w gabinetach medycyny estetycznej, m.in. z uwagi na wysokie stężenia i niskie pH, posiadają znacznie większe zdolności do penetracji i oddziaływania na głębokie warstwy skóry, niż produkty dopuszczone do użytku w gabinetach kosmetycznych. W związku z tym dermostymulacja chemiczna przynosi spektakularną poprawę w tych sytuacjach, kiedy problemy kosmetyczne zlokalizowane są w obrębie skóry właściwej, poza zasięgiem oddziaływania peelingów powierzchownych, a efekty zabiegów są zauważalne stosunkowo szybko.

Peelingi medyczne mają na celu zapobieganie oraz leczenie różnorodnych problemów kosmetycznych, takich jak: uszkodzenia skóry natury posłonecznej, związane z ekspozycją na dym tytoniowy, hiperkeratoza czyli nadmierne rogowacenie, zaburzenia pigmentacji (ostuda, przebarwienia pozapalne), trądzik, blizny powierzchowne, rozstępy. Zauważalne efekty zabiegów to oczyszczenie i wygładzenie skóry, regulacja wydzielania łoju, zmniejszenie rogowacenia, przebarwień oraz drobnych zmarszczek. Szczegółowe wskazania do zabiegu oraz rodzaj zastosowanego preparatu określa lekarz po zbadaniu pacjenta i zapoznaniu się z problemem.

Ten sposób leczenia adresowany jest do pacjentów cierpliwych, akceptujących konieczność wielokrotnego powtarzania procedur dermostymulacji chemicznej w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Złuszczanie może być powierzchowne, średnie oraz głębokie, w zależności od rodzaju użytego środka i szczegółowej procedury zabiegu. Zalecana seria zabiegów to najczęściej 6-10 w odstępach 14-30 dni, ale niektóre silniej działające peelingi, np. kwasem trójchlorooctowym, nie wymagają powtórzeń według tego schematu. Można też wykonać jednorazowy zabieg celem odświeżenia wyglądu skóry. Peelingi medyczne doskonale nadają się do powtarzanych kuracji przeciwdziałających starzeniu się skóry, które mogą być łączone z innymi zabiegami medycyny estetycznej lub kuracją domową.

W naszym gabinecie wykonujemy następujące peelingi :

  • Enerpeel EL (TCA - specjalna formuła na okolice oczu )
  • Enerpeel Hands (TCA na dłonie)
  • TCA
  • Idenov 50% (glikolowy)
  • Idenov 70%(glikolowy)
  • Mandel combi (migdałowy + pirogronowy)
  • Yellow Peel
  • Dermamelan

 
     
   
 
Copyright © NZOZ Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno Wenerelogiczna "Sanoderm" , All Rights Reserved