Volumetria

 
 
   
   

Idealna, najbardziej pożądana z estetycznego punktu widzenia twarz ma kształt owalny, a jej rysy są łagodne, wyoblone. Takie twarze posiadają dzieci i osoby młode.

W procesie starzenia się dochodzi do zaniku tkanek podporowych, głównie podskórnej tkanki tłuszczowej, a także elementów kostnego rusztowania twarzy. Najbardziej narażona na straty tkanki tłuszczowej jest okolica środkowa twarzy (skronie, kości policzkowe, region nosowo-wargowy oraz kąciki ust). W mniejszym stopniu zjawisko to dotyczy żuchwy i podbródka. Wskutek tych zmian dochodzi do utraty harmonijnego owalu twarzy, rysy stają się wyostrzone, policzki zapadają się, a nadmiar skóry ma tendencję do opadania.

Volumetria skupiająca się na przywracaniu utraconej objętości tkanek, pozwala na modelowanie owalu twarzy i ma na celu przywrócenie dawnych rysów twarzy leczonego pacjenta. Efektem jest nie tylko poprawa kształtu twarzy, ale również wzrost napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek, które powstały w wyniku ubytku tkanki tłuszczowej. Obecnie, dzięki opracowaniu specjalnych, wysoko usieciowanych preparatów kwasu hialuronowego przeznaczonych do volumetrii, które mają silne właściwości podtrzymujące, charakteryzujących się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników, zabiegi można wykonywać w gabinetach medycyny estetycznej. Modelowanie owalu twarzy trwa ok. 20 minut, polega na wstrzyknięciu preparatu do tkanki podskórnej, jest mało inwazyjne, niebolesne (wystarcza zastosowanie znieczulenia miejscowego) i nie wyłącza pacjentów z życia towarzyskiego i zawodowego bezpośrednio po wykonaniu. Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast i utrzymuje się przez ponad rok.

Volumetrię najczęściej wykonuje się w celu przywrócenia twarzy młodego wyglądu, podając kwas hialuronowy w okolicach skroni, kości policzkowych, policzków i podbródka. Zabieg ten przeznaczony jest jednak nie tylko dla osób, które z wiekiem lub w wyniku zbyt raptownego odchudzania utraciły dawną jędrność i objętość twarzy. Metodą tą można także korygować nieprawidłowe proporcje, niedoskonałości i dysharmonię twarzy powstałe np. po wypadku lub w wyniku operacji.

Obecnie połączenie metody volumetrii, korekcji zmarszczek z użyciem preparatów kwasu hialuronowego o mniejszej gęstości oraz toksyny botulinowej jest coraz częściej stosowaną alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy.

W naszym gabinecie do zabiegów volumetrii używamy następujących preparatów:

  • Stylage XL
  • Princess Volume

 
   
 
Copyright © NZOZ Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno Wenerelogiczna "Sanoderm" , All Rights Reserved