Wypełniacze

 
 
   
   

Wypełniacze, będące implantami skórnymi, są produktami, które wypełniają nadmiar wolnej przestrzeni w obrębie tkanek. Mogą być wstrzykiwane do skóry i tkanki podskórnej w celu zastąpienia utraconego kolagenu i substancji podporowych.

Substancje te wstrzykuje się dokładnie w obrębie miejsc, gdzie znajdują się zmarszczki lub głębsze bruzdy. Nowoczesne wypełniacze stosowane w medycynie estetycznej powodują wystąpienie natychmiastowego efektu. Wstrzykiwane są niezwykle precyzyjnie na odpowiednią głębokość za pomocą bardzo cienkich igieł, co czyni zabieg praktycznie bezbolesnym - pacjent odczuwa delikatne rozpieranie w obrębie poddawanych leczeniu tkanek. Jedynie implantacja w obrębie konturu ust i dodawanie objętości wargom wymaga znieczulenia miejscowego.

Obecnie na całym świecie najpowszechniej stosowane są wypełniaczne na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki czemu jest ona sprężysta i nie marszczy się. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody. Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na jej stopniowe wysychanie. Dzięki swej zdolności zatrzymywania dużej ilości wody kwas hialuronowy świetnie sprawdza się również jako składnik preparatów do przeprowadzania mezoterapii igłowej (nawilżania i odżywiania skóry od wewnątrz). Tylko prawidłowo uwodniona macierz międzykomórkowa stwarza odpowiednie środowisko dla przemian metabolicznych zachodzących w komórkach skóry właściwej, między innymi w fibroblastach syntetyzujących kolagen i elastynę.

Kwas hialuronowy stanowiący składnik nowoczesnych preparatów wypełniających, pozyskiwany drogą biofermentacji, jest zupełnie bezpieczny - można go stosować bez testów biozgodności, bo nie powoduje reakcji alergicznych.

Dzięki sieciowaniu (nadaniu formy żelu) uzyskuje pożądane własności biomechaniczne, takie jak sprężystość, umożliwiająca podawanie przez cienką igłę, i elastyczność bardzo zbliżoną do własności tkanek miękkich - po podaniu jest niewyczuwalny pod skórą. Sieciowany kwas hialuronowy jest wypełniaczem czasowym, co oznacza, że po pewnym czasie, charakterystycznym dla danego preparatu, (na ogół od 6 do 18 miesięcy) dochodzi do jego stopniowego, naturalnego rozkładu, takiego samego jakiemu podlega nasz własny kwas hialuronowy. Nie jest to wada, lecz zaleta implantów na bazie kwasu hialuronowego, które dzięki tej właściwości dają znikomą ilość póżnych powikłań, w odróżnieniu od stosowanych w przeszłości wypełniaczy zawierających kolagen czy silikon, których obecnie się już nie używa.

Dostępne są różne rodzaje preparatów kwasu hialuronowego. Dostosowane są one do wypełniania zmarszczek o różnej głębokości oraz do modelowania konkretnych okolic twarzy, np. inne preparaty stosujemy do implantacji w obrębie płytkich zmarszczek okolic oczu, inne do głębokich fałdów nosowo-wargowych, do przywracania objętości dłoniom, a jeszcze inne do volumetrii czy powiększania i modelowania ust.

Proponujemy Państwu zabiegi z użyciem następujących preparatów:

  • Princess Voluma
  • Princess Filer
  • Stylage L
  • Stylage XL
  • Elevess
  • Succeev

 
   
 
Copyright © NZOZ Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno Wenerelogiczna "Sanoderm" , All Rights Reserved